PŘÍPRAVA NA DOVOLENOU SE PSEM

pátek, 26 červen 2020 09:00

Věděli jste, že velké množství lidí zůstává o prázdninách v České republice, aby si je mohli užít se svým psem?

Vzhledem k velkému množství míst, která je možné navštívit nebo kde je možné trávit čas se psem, není překvapením, že se stále více lidí rozhoduje pro dovolenou ve své zemi po boku jejich čtyřnohého kamaráda.

JE BEZPEČNÉ VZÍT S SEBOU PSA NA DOVOLENOU?

Mnozí psi kvůli změnám svého denního rytmu trpí: cestování, nové podněty a neznámé prostředí, to vše je pro ně náročné a my majitelé si tak jen stěží dokážeme užít odpočinkový výlet.

Pokud se k tomu přidá zvýšené riziko dehydratace a neznámé území (což jsou nebezpečí, které při návštěvě nových míst našim čtyřnohým kamarádům často hrozí), představa dovolené se psem již není zdaleka tak lákavá, jak se vám na první pohled mohlo zdát...

Ale ještě Luckymu jeho kufr nevybalujte - naše tipy na úspěšnou dovolenou se čtyřnohými přáteli jsou zde proto, aby váš pes zůstal během příštích prázdnin spokojený a zdravý, a abyste vy i vaše zvíře minimalizovali případné nepohodlí a co nejvíce si společně odpočinuli.

 

ZAJISTĚTE SVÉ DOVOLENÉ SE PSEM HLADKÝ PRŮBĚH

1. Pořiďte Fidovi obojek s „dovolenkovou“ visačkou, na které bude uvedeno vaše jméno, místo trávení dovolené a kontaktní údaje. Pokud se vám pes ztratí, tímto způsobem se nejrychleji znovu shledáte.

2. Prázdný žaludek před jízdou je nutností! Většině psů nebývá v autě špatně, mají-li prázdný žaludek. Proto se doporučuje vašeho chlupatého kamaráda 6 – 8 hodin před cestou nekrmit. Nabalte s sebou nějaké krmivo a pamlsky na dobu po příjezdu nebo pro případ nečekaných zpoždění.

3. Pokud trávíte čas na pláži, nezapomínejte, že váš pes potřebuje čerstvou vodu – po mořské vodě se vašemu psovi s největší pravděpodobností udělá špatně. 

4. Srst bez chumáčů pomůže ochránit citlivou pokožku vašeho kamaráda a zároveň přispěje k lepšímu ochlazování. Pokud má váš pes rád slunce a budete mít štěstí, že v britském létě nějaké uvidíte, je dobrý kartáč základem úspěchu.

Někteří psi navíc potřebují srst stříhat – požádejte o radu odborný psí salon a dopřejte svému kamarádovi na prázdniny nový vzhled. 

5. V teplém počasí nasypte psovi do misky s vodou kostky ledu a misku nenechávejte na slunných místech. 

6. Vezměte svému psovi na cesty jeho oblíbené krmivo, které znáte a víte, že ho dobře snáší. Vyhnete se tak případným nežádoucím reakcím.

To, čím své zvíře krmíte, má navíc přímý vliv na jeho chování. To platí doma i na cestách. Všechny výrobky v naší řadě jsou zcela přírodní, s vysokým obsahem masa a s nízkým obsahem obilovin, které i vašemu psovi zajistí spokojenou dovolenou!

 

Berete svého psa s sebou na prázdninový pobyt? Jaké rady byste dali ostatním majitelům, kteří chtějí psa do svých prázdninových plánů rovněž zahrnout? Podělte se o ně na našem FacebookuTwitteru nebo Instagramu.

Doufáme, že s našimi nejdůležitějšími tipy bude i vaše příští dovolená prostě skvělá!