PŘÍPRAVA NA PŘÍCHOD ŠTĚNĚTE | TIPY PRO MAJITELE ŠTĚŇAT

pátek, 10 červenec 2020 09:00

Chvíle, kdy si poprvé přivedete domů nového člena vaší rodiny, bude vzrušující a nová zkušenost.

Proto je důležité se na příchod štěněte předem připravit. Pokud nevíte, kde začít, máme pro vás několik tipů.

ZABEZPEČENÍ DOMÁCNOSTI

Zajištění bezpečného prostředí je jedním z nejdůležitějších úkolů, které vás před příchodem štěněte čekají. Štěňata mají jiné potřeby než lidé a věci, které jako nebezpečné nevnímáme, jim mohou velmi uškodit. Zde je několik tipů, na co nezapomenout:

Zakrývejte toaletu! 

Vaše nové štěně bude chtít prozkoumat každý kout vašeho domu, proto nezapomínejte zakrývat toaletu. Určitě nechcete, aby se pes po objevení koupelny napil vody z toalety, ve které jsou obsaženy čisticí prostředky.

Jsou vaše rostliny bezpečné? 

Některé rostliny doma i na zahradě mohou být pro vaše nové štěně velmi nebezpečné. Víte, ze kterých by se mu mohlo udělat špatně? Než se váš nový chlupáč objeví u dveří, udělejte si v tomto směru malý průzkum.

Nebezpečné věci

Příprava domácnosti na štěně je podobná, jako příprava na batole. Chtějí se dostat všude a neustále zkoumat své limity. Čisticí prostředky, ostré předměty, malé věci, které by se daly spolknout... to vše je třeba uložit na místa, kam se jejich malý čumáček nedostane. Než štěněti začnou růst zuby, je také nezbytné odstranit nebo zakrýt všechny volné kabely.

 

POŘÍZENÍ SPRÁVNÉHO VYBAVENÍ

Myslíte si, že příprava na nové štěně nebude až tak nákladná? Zamyslete se znovu!

Možná nepotřebujete jít se všemi trendy a nakupovat drahé vybavení, určitě je však zapotřebí pořídit vše důležité, aby se váš pes cítil pohodlně. Připravili jsme pro vás praktický seznam, se kterým můžete začít.

  1. Pohodlný pelíšek - možná se tato položka nezdá jako nutnost, zejména když uvidíte štěně ve 3 hodiny ráno pobíhat kolem 100kilometrovou rychlostí, ale váš nový společník bude potřebovat hodně spánku! A k tomu potřebuje místo, kde může složit hlavu a nechat si zdát něco pěkného. V prvních několika měsících nácviku oceníte voděodolný povrch s pratelným potahem.
  2. Misky na vodu a krmení - to sice může být každému jasné. Přesto zmíníme malý tip - stojí za to pořídit ocelové nebo keramické misky, neboť ty plastové se snadno poškrábou. Na těchto místech se pak mohou usazovat bakterie a z krmení se tak pro vaše štěně může stát noční můra.
  3. Hračky na žvýkání - přestože superjemné a měkké hračky vypadají neodolatelně, většinou během několika minut skončí roztrhané na kusy. A věřte nám, takový nepořádek nechcete uklízet! Vybírejte proto gumové hračky, které štěněti vydrží během celé fáze růstu zubů.

 

VÝBĚR SPRÁVNÉHO KRMIVA

Při přípravě na příchod štěněte je vždy dobré se rozmyslet, jaké krmivo mu budete dávat. Pro dobrý start do života potřebují kvalitní krmivo obsahující všechny složky nezbytné pro zdravý vývoj.

Naše řada Puppy Days pro pro první rok psího života tou nejlepší volbou. Díky přírodním surovinám pocházejícím z Velké Británie získá váš pes s každou miskou skvělou a výživnou porci!

Připravujete se na příchod štěněte? Co vám ještě zbývá zařídit?